15 tys euro

Coraz szersza grupa społeczna i szereg instytucji jest zobowiązana do rejestracji finansowych operacji zaczynających się od sumy 15 tys. euro (w świetle obecnie obowiązujących przepisów – 15 tysięcy złotych !!!!). Jest to naprawdę liczna grupa do której zaliczają nie tylko banki, ale też jubilerzy, kasyna, komisy oraz notariusze, czy adwokat , ale też trzeba zgłosić duże sumy przy np. podział majątku Słupsk. To oczywiście nie koniec listy, lecz zostały wymieniowe tylko najważniejsze instytucje, pominęliśmy np. profesję, jaką jest np. radca prawny, czy importer a nawet producent czegokolwiek. Każda z nich musi pisemnie odnotowywać wszystkie swoje operacje finansowe przekraczające pułap 15 tys. euro. Ta suma pieniędzy jest dolnym progiem od którego zwiększa się ryzyko na finansowanie terrorystów bądź też na pranie pieniędzy przez organizacje o charakterze przestępczości zorganizowanej. Wyjątkiem od tej reguły jest ciąg operacji od tego samego zleceniodawcy przelewów. Kolejnym powodem dla którego nie należy spoglądać na próg 15 tys. euro jest wyraźne podejrzenie, że dana finansowa operacja jest w jakiś sposób podejrzana lub ma związek z pranie brudnych pieniędzy.

giif 15 tys. euro
giif 15 tys. euro

Nie przestrzegając monitowania wymienionych w tym tekście operacji pieniężnych ryzykujemy to, że Generalny Inspektor Informacji Finansowej zobliguje nas do wytłumaczenia się przed sądem z tego zaniechania.

nasi abonenci:

umożliwiamy zakup baz danych o różnej treści (zarówno osób prywatnych jak i firmowe) tutaj zakupisz bazę danych w postaci książki telefonicznej dotyczącej informacji i firmach działających w zakresie zapobiegania prania brudnych pieniędzy, 15 tys. euro jako kwoty granicznej, szkoleń itp. książka telefoniczna zawiera dane wszystkich firm w Polsce w tej tematyce

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.